fbpx

Pandemi Döneminde Kadına Şiddetin Sosyolojik Boyutu

Ve herkesin aklında ‘’Etkin Kampüs’te sosyoloji oturumu yapılacak mı?’’ sorusunun cevabı bu etkinlikte beraber yanıtını buluyor!
‘’Profesör Doktor Cumhur Aslan’’ ile birlikte gerçekleştireceğimiz ilk sosyoloji oturumumuzda Pandemi Döneminde Kadına Yönelik Şiddetin Sosyolojik Boyutu’ nu ele alacağız. 15 Ocak 2021 tarihinde
Saat 20.00de etkin kampüste buluşuyoruz.

Peki neden bu etkinliğe katılmalısınız?
Pandemi dönemiyle birlikte değişen toplumsal yapının kadına yönelik şiddete ne gibi etkilerinin olduğunu merak eden herkesin katılması gereken bir etkinlik. Kadına yönelik şiddetin sosyolojik boyutlarının ele alınacağı etkinlikte kültürden sosyoekonomik gelir kadar tüm etkilerin arka planda yatan nedenlerin cevaplarını bulabileceğiniz ücretsiz etkinliğimiz 15 Ocak 2021 tarihinde saat 20.00’de sizlerle.

Peki neler konuşacağız?
– Pandemi ile birlikte şiddete bakış açısı nasıl değişmiştir?
– Şiddetin sosyolojik boyutları nelerdir?
– Türkiye’de kadına yönelik şiddetin dinamikleri nelerdir?
– Kadına şiddetin pandemi ile birlikte değişen boyutu nedir?
Gibi daha nice sorulara yanıt bulacağınız bir etkinlikle karşınızdayız.

Peki, bu etkinliğe kimler katılmalı?
Sosyoloji, Psikoloji ve sosyal hizmet öğrencileri, toplumsal konulara merakı olan ve hayatının her alanında sosyolojik meselelere ilgi duyan herkes etkinliğe katılabilir.
Sonuç:
Etkinlik sonucunda ‘’Profesör Doktor Cumhur Aslan’’ tarafından kadına şiddetin sosyolojik boyutu hakkında bilgi alınması ve kadına yönelik şiddete karşı perspektif geliştirip şiddet konusunda daha geniş bir yelpazeden bakabilme imkânı oluşturmak.
-Ücretsizdir.
-Herkes katılabilir.

Yorum Yaz

Etkinlik Detaylar
Etiket